BHA kyselina

Facebook
WhatsApp
Email
TISK
BHA kyseliny (beta-hydroxykyseliny) jsou skvělé na mastnou pleť.

Mezi nejznámější patří kyselina salycilová, která je jedinou zástupkyní této skupiny kyselin. Dokáže rozpouštět kožní maz zodpovědný za ucpávání pórů a tvorbu akné.
Má antibakteriální a protizánětlivé účinky a zmírňuje podráždění. BHA kyselina proniká skrz maz hluboko do póru. Díky tomu působí uvnitř pórů a čistí je zevnitř, což žádná jiná látka ve své podstatě neumí.

Účinek produktu Purifying BHA séra

Při aplikaci kyselin je třeba myslet na jednu hodně důležitou věc – sluneční ochranu. Současně s aplikací jakýchkoliv kyselin, je třeba použít ochranu alespoň se SPF 30. 

Co se stane, pokud nepoužiju SPF ochranu?  Riskujete vznik pigmentových skvrn.

V kombinaci tedy doporučuji PREMIUM AGE PROTECTOR ULTRA SPF 30.
Je to velký kamarád pleti se sklony k akné, není mastný, hezky hydratuje a má ochranu 30. Dokonale se hodí pod make-up. Já osobně ho používám každý den i přes zimu, protože SPF je nejlepší antiaging krém.

UŽ MÁM DOMA AHA kyseliny

AHA a BHA kyseliny můžeme kombinovat, ale ne vrstvit. Jedinou kyselinu, kterou bych doporučila vrstvit je ta hyaluronová, ale nezapomeňte ji dávat do hodně vlhké pleti.

Rozdíl mezi AHA a BHA kyselinami

PURGING

Díky BHA kyselině se obnovuje pleť. Obnova buněk v ní urychlí procesy, a to tvorbu pupínků. Anglicky se tomu často říká „purging,“ aby se to odlišilo od případů, kdy se vám zhorší pleť z nové kosmetiky a nesedí vám složení. Jestli se vám před použitím kyselin měl někde udělat pupínek, kyseliny ho dotvoří rychleji. Proto se neděstě zhoršení pleti při nasazení nového produktu.

můj osobní poklad

Další články na blogu

retinol lift dóza krém

Retinol Lift proti vráskám a akné

Naše tělo vytváří vitamin A přirozeně a je nezbytný pro zdravý vývoj buněk. Vlastně lokální aplikace tohoto vitaminu prokázala, že udržuje celistvost

detox žena text

jarní Detox

Většinu zimy nás provází sušší vzduch, který může na naší pleti zanechat suché šupinky a nepříjemné pnutí. Je nutné vybírat přípravky s účinným

botox jehli mračivka vrásky

pokec o Botoxu

V roce 2023 jste se mě zatím nejčastěji ptaly na Botox. Co si o něm myslím a jak to vlastně funguje. Ty, které

KATEGORIE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *