pokec o Botoxu

botox jehli mračivka vrásky
Facebook
WhatsApp
Email
TISK

V roce 2023 jste se mě zatím nejčastěji ptaly na Botox. Co si o něm myslím a jak to vlastně funguje. Ty, které se ptaly vědí, že já na Botoxu už byla.

Pojďmě ale mrknout co je Botox a proč ho všude píšu s velkým B
Botox je totiž značka stejně jako třeba Janssen, který v kosmetice používám. Není to obecný název pro něco. Proto celebrity mohou tvrdit, že na Botox nechodí a nikdy ho neměly, ale čelo se jim nepohne ani při lehce (jako dost) bolestivé brazilce.

Historie: Botolutoxin byl používaná ve druhé světové
válce jako zbraň. Někteří vojáci se ovšem vraceli na ošetřovny hezčí, vyhlazenější. V té době
se o jeho použití v estetice nevědělo. Až roku 1971 Allana B. Scott,
oftalmologa ze San Francisca, začal pokusy na zvířatech při léčbě strabismu
oslabením některého z okohybných svalů. Při léčbě šilhání bylo milé přijít i o vrásky a byl to hezký (ne)žádoucí účinek. Boom v estetice jsme zaznamenali skoro o 20 let později a to v devadesátkách.

BOTOX BOTOLUTOXIN

Botulotoxin resp. botulin nebo klobásový jed –  je obecně označováný jed produkovaný bakterií Clostridium botulinum, který se pro lékařské účely vyrábí uměle v několika typech.

V přirozeném prostředí, tedy ne v jehle lékařky, ho můžeme potkat jako špatně tepelně opracované konzervy a uzeniny, nakládanou zeleninu, houby v oleji apod., které neprošly teplotou  121 °C, při níž se bakterie eliminuje.

Zajímavost: 

 Jak funguje, abych to pochopila jako lajk? 

Běžně se z nervů na svaly vylévá mediátor, „poslíček“, který je pokynem k tomu, aby se sval stáhl. Třeba když se díváte proti slunci a musíte se zamračit. Botulotoxin ale způsobí, že se tento „poslíček“ neuvolní, sval tedy zůstane povolen. Vějířky kolem očí ani horizontalní koleje přes půlku obličeje nehrozí.

Od kolika let můžu na Botox

Věková hranice samozřejmě 18 let. Já osobně tvrdím dvě věci.
Za prvé – pokud vrásky řešíte opravdu hodně, máte depky, že stárnete, začněte chodit klidně od 26 let a dál (do 25let funguje produkce kolagenu perfektně a pleť vše zvládá sama) ALE nezapomeňte, že i přes to, že se sval nestahuje a na první pohled nestárne, tak stárne stejně jako vy. Existuje malé tvrzení, že ženy, které chodí na Botox 20 let a najednou přestanou, z roku na rok zestárnou o těch 20 let. Zlehka je to pravda a je to logické, prostě se s ukončením Botoxu dostanete na svůj reálný věk. Takže pokud jste v 50 letech vypadala s úpravou jako třicítka, tak po vysazení budete vypadat jako dobrá pětačtyřicítka.
 Za druhé – Pokud jste padesátka, která jde na úpravu již s vytvořenou vráskou mezi obočím, že by ste do ní mohla položit propisku a ona by držela, Botox vám nepomůže. Je ho potřeba kombinovat s nějakou výplní třeba jako je kys. hyaluronová. Botox vrásky nevyplňuje!

Botox ale není jen na vrásky !

Dá se jím zatočit s pocením. Pokud vás trápí hyperhidróza (nadměrné pocení) nebo jen prostě nemáte rádi zpocená chodidla, koláče v podpaží a mokrý knírek, je to ošetření přímo pro vás. Botox obklopí žlázy tak, že se stanou na 6-12 měsíců neaktivními.

Bolí to ?

Aplikace se provádí mini diabetickou jehličkou. Kůže se před tím vydezinfikuje a buď dostanete znecitlivující krém nebo ledový obklad. Moje vlastní zkušenost byla super. Bolestínek jsem velkej a než jako bolest bych to nazvala jako pocit nepříjemnosti. Píchnutí čela trvalo asi 20 vteřin, takže i délka ošetření je na 4 mrknutí oka.

Kdy budu krásnější a mladší?

Já si osobně po první aplikaci musela počkat necelé 2 týdny, než jsem viděla opravdu stoprocentní účinek. A je to normální!
Na další velké B jsem šla po šesti měsících, což je doporučená doba, po které je běžné chodit.

Na závěr napíšu jen to, že Botox s velkým B je nejúčinější možnost na trhu, kterou nesmí aplikovat nikdo jiný než lékař. Nehledejte levnější náhrady a pozor na to, kdo vám ho píchne !

Další články na blogu

retinol lift dóza krém

Retinol Lift proti vráskám a akné

Naše tělo vytváří vitamin A přirozeně a je nezbytný pro zdravý vývoj buněk. Vlastně lokální aplikace tohoto vitaminu prokázala, že udržuje celistvost

detox žena text

jarní Detox

Většinu zimy nás provází sušší vzduch, který může na naší pleti zanechat suché šupinky a nepříjemné pnutí. Je nutné vybírat přípravky s účinným

BHA kyselina

BHA kyseliny (beta-hydroxykyseliny) jsou skvělé na mastnou pleť. Mezi nejznámější patří kyselina salycilová, která je jedinou zástupkyní této skupiny kyselin. Dokáže rozpouštět kožní maz

KATEGORIE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *