pokec o Botoxu

botox jehli mračivka vrásky
Facebook
WhatsApp
Email
TISK

V roce 2023 jste se mě zatím nejčastěji ptaly na Botox. Co si o něm myslím a jak to vlastně funguje. Ty, které se ptaly vědí, že já na Botoxu už byla.

Pojďmě ale mrknout co je Botox a proč ho všude píšu s velkým B
Botox je totiž značka stejně jako třeba Janssen, který v kosmetice používám. Není to obecný název pro něco. Proto celebrity mohou tvrdit, že na Botox nechodí a nikdy ho neměly, ale čelo se jim nepohne ani při lehce (jako dost) bolestivé brazilce.

Historie: Botolutoxin byl používaná ve druhé světové
válce jako zbraň. Někteří vojáci se ovšem vraceli na ošetřovny hezčí, vyhlazenější. V té době
se o jeho použití v estetice nevědělo. Až roku 1971 Allana B. Scott,
oftalmologa ze San Francisca, začal pokusy na zvířatech při léčbě strabismu
oslabením některého z okohybných svalů. Při léčbě šilhání bylo milé přijít i o vrásky a byl to hezký (ne)žádoucí účinek. Boom v estetice jsme zaznamenali skoro o 20 let později a to v devadesátkách.

BOTOX BOTOLUTOXIN

Botulotoxin resp. botulin nebo klobásový jed –  je obecně označováný jed produkovaný bakterií Clostridium botulinum, který se pro lékařské účely vyrábí uměle v několika typech.

V přirozeném prostředí, tedy ne v jehle lékařky, ho můžeme potkat jako špatně tepelně opracované konzervy a uzeniny, nakládanou zeleninu, houby v oleji apod., které neprošly teplotou  121 °C, při níž se bakterie eliminuje.

Zajímavost: 

 Jak funguje, abych to pochopila jako lajk? 

Běžně se z nervů na svaly vylévá mediátor, „poslíček“, který je pokynem k tomu, aby se sval stáhl. Třeba když se díváte proti slunci a musíte se zamračit. Botulotoxin ale způsobí, že se tento „poslíček“ neuvolní, sval tedy zůstane povolen. Vějířky kolem očí ani horizontalní koleje přes půlku obličeje nehrozí.

já PŘED OŠETŘENÍM

2 MĚSÍCE PO OŠETŘENÍ STEJNÁ GRIMASA

Od kolika let můžu na Botox

Věková hranice samozřejmě 18 let. Já osobně tvrdím dvě věci.
Za prvé – pokud vrásky řešíte opravdu hodně, máte depky, že stárnete, začněte chodit klidně od 26 let a dál (do 25let funguje produkce kolagenu perfektně a pleť vše zvládá sama) ALE nezapomeňte, že i přes to, že se sval nestahuje a na první pohled nestárne, tak stárne stejně jako vy. Existuje malé tvrzení, že ženy, které chodí na Botox 20 let a najednou přestanou, z roku na rok zestárnou o těch 20 let. Zlehka je to pravda a je to logické, prostě se s ukončením Botoxu dostanete na svůj reálný věk. Takže pokud jste v 50 letech vypadala s úpravou jako třicítka, tak po vysazení budete vypadat jako dobrá pětačtyřicítka.
 Za druhé – Pokud jste padesátka, která jde na úpravu již s vytvořenou vráskou mezi obočím, že by ste do ní mohla položit propisku a ona by držela, Botox vám nepomůže. Je ho potřeba kombinovat s nějakou výplní třeba jako je kys. hyaluronová. Botox vrásky nevyplňuje!

Botox ale není jen na vrásky !

Dá se jím zatočit s pocením. Pokud vás trápí hyperhidróza (nadměrné pocení) nebo jen prostě nemáte rádi zpocená chodidla, koláče v podpaží a mokrý knírek, je to ošetření přímo pro vás. Botox obklopí žlázy tak, že se stanou na 6-12 měsíců neaktivními.

Bolí to ?

Aplikace se provádí mini diabetickou jehličkou. Kůže se před tím vydezinfikuje a buď dostanete znecitlivující krém nebo ledový obklad. Moje vlastní zkušenost byla super. Bolestínek jsem velkej a než jako bolest bych to nazvala jako pocit nepříjemnosti. Píchnutí čela trvalo asi 20 vteřin, takže i délka ošetření je na 4 mrknutí oka.

Kdy budu krásnější a mladší?

Já si osobně po první aplikaci musela počkat necelé 2 týdny, než jsem viděla opravdu stoprocentní účinek. A je to normální!
Na další velké B jsem šla po šesti měsících, což je doporučená doba, po které je běžné chodit.

Na závěr napíšu jen to, že Botox s velkým B je nejúčinější možnost na trhu, kterou nesmí aplikovat nikdo jiný než lékař. Nehledejte levnější náhrady a pozor na to, kdo vám ho píchne !

MRAČIVKA

MRAČIVKA PO 2 MĚSÍCÍCH po ošetření

Další články na blogu

detox žena text

jarní Detox

Většinu zimy nás provází sušší vzduch, který může na naší pleti zanechat suché šupinky a nepříjemné pnutí. Je nutné vybírat přípravky s účinným

BHA kyselina

BHA kyseliny (beta-hydroxykyseliny) jsou skvělé na mastnou pleť. Mezi nejznámější patří kyselina salycilová, která je jedinou zástupkyní této skupiny kyselin. Dokáže rozpouštět kožní maz

gut brain

GUT-BRAIN

Střevo a mozek jsou propojené obousměrným nervovým spojením. Střeva tak můžou mít vliv na stres, úzkost, depresi. Průjem, zácpa a deprese To,

KATEGORIE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *