Retinol Lift proti vráskám a akné

retinol lift dóza krém
Facebook
WhatsApp
Email
TISK

Naše tělo vytváří vitamin A přirozeně a je nezbytný pro zdravý vývoj buněk. Vlastně lokální aplikace tohoto vitaminu prokázala, že udržuje celistvost pokožky, protože podporuje přirozenou tvorbu kolagenu a elastinu. Vitamín A můžeme najít zejména v hovězích a tresčích játrech. Pokud nejíte maso, tak se můžete poohlédnout po sladkých bramborách nebo brokolici, grepu a mangu.

Až do třicítky vytváří vaše tělo každých 28 dní nové kožní buňky. Po dosažení 30. roku života však regenerace kožních buněk vázne a postupem času se zpomaluje, až se nakonec buňky obnovují pouze každých 50, 60 nebo 70 dní. A protože starší buňky přetrvávají déle, může pleť vypadat suchá, matná a dehydrovaná, nebo plná akné, černých teček a širokých pórů.
  
Retinol stimuluje buněčnou výměnu v pokožce. Zvyšuje frekvenci, s jakou se obnovují čerstvé kožní buňky, a zanechává tak vaši pokožku miminkovsky jemnou. Je vhodný pro každý typ pleti. Ať máte pleť citlivou, trápí vás ekzém, psoriáza, rosacea nebo třeba akné.

Nelekněte se “retinizace”

Je to doba, během níž si pleť zvyká na vitamin A.  Používání retinolu se může ze začátku na pleti projevit šupinatěním, začervenáním, což je však úplně běžné a v pořádku. Jakmile je pleť retinizovaná, měly by takové nepříznivé a dočasné stavy zmizet. Tento stav může ale trvat 4-12 týdnů! Myslete tedy dopředu, kdy nasadíte Retinol Lift, protože pleť „vykvete“, ať se vám to nekryje se svatbou nebo jinou důležitou událostí!

Návod pro bezpečnou aplikace

Zařaďte jej pouze do večerní rutiny na důkladně vyčištěnou pleť, vyhněte se ale mechanickému peelingu. Naneste hydratační sérum DEEP XPRESS MOIST SERUM a aplikujte kapsličku retinolu. Jedno srdíčko je na celý obličej. Dejte mu zhruba 10 minut čas, aby se do pleti pořádně vpil a pak následuje další hydratace – noční hydratační krém (HYALURON³ REPLENISH CREAM). Tímto krémem nešetřete, nebojte si dát silnější vrstu, pokud máte citlivou pleť.

Dopručuji tyto dva produkty. Noční hydratační krém a sérum. Oba v dostání u nás v salónu.

Protože pokožka je působením retinolu tenčí a citlivější, takže je méně odolná vůči UV záření. Je tedy nevyhnutelný ochranný krém (UVA+UVB), minimálně SPF 30. Používejte každý den, i pokud se ho chystáte prolenošit doma. Inspira cosmetics vytvořila úžasný pěstící krém, vhodný i pro aknózní pleť PREMIUM AGE PROTECTOR ULTRA SPF 30. Selský rozum připomíná vynechat po celou dobu kůry solárko.

Dejte si pozor na:

Nedoporučujeme kombinovat s AHA/BHA kyselinami, vitamínem C. Pokud opravdu přípravky musíte používat, aplikujte je na pleť jiný den než retinol.

Benzoylperoxid musíte ale opravdu vysadit ze své rutiny, protože ruší učinky retinolu. Tak by ste škodila své pleti i pěněžence. Hledejte zkratku u složení BPO ve svých kosmetických produktech.

Jaký problém řeším?

V boji proti akné je úžasným pomocníkem, protože reguluje mastnou pleť a zabraňuje ucpávání pórů. Pravidelné používání může vést ke snížení počtu černých teček, cyst a skvrn a může zklidnit zanícenou pleť.

Vrásky zmenší během 8 – 24 týdnů. Zaleží na tom, jak jsou hluboké.

Hyperpigmentace budete řešit ale skoro 24 týdnů, proto je třeba pravidelnost.

Na objednání u nás v salónu. 🙂

Další články na blogu

detox žena text

jarní Detox

Většinu zimy nás provází sušší vzduch, který může na naší pleti zanechat suché šupinky a nepříjemné pnutí. Je nutné vybírat přípravky s účinným

botox jehli mračivka vrásky

pokec o Botoxu

V roce 2023 jste se mě zatím nejčastěji ptaly na Botox. Co si o něm myslím a jak to vlastně funguje. Ty, které

BHA kyselina

BHA kyseliny (beta-hydroxykyseliny) jsou skvělé na mastnou pleť. Mezi nejznámější patří kyselina salycilová, která je jedinou zástupkyní této skupiny kyselin. Dokáže rozpouštět kožní maz

KATEGORIE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *