Domácí péče o pleť? Udělejte si z ní rituál!

Dívka s jahodami na obličeji
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
TISK

Znáš to. Vstaneš, vyčistíš si zuby a letíš do práce. Odtikne pátá, když nemáš děti, jdeš cvičit, nakupovat, vařit. V opačném případě jedeš do družiny, na kroužky a pak až vařit. Obstaráš celý byt a muže, nakrmíš hladové krky. Zajdeš do sprchy, kde sprcháčem vezmeš obličej i tělo. Vlasy si možná umyješ až zítra. Unavená padáš do postele, aby si začala druhý den nanovo.
Pleť na obličeji tě tahá a svírá. Jak to? Vždyť si makeup odlíčila ve sprše. Ležíš v posteli a už se ti nikam nechce. Kontroluješ budík a usínáš. Pleť tě štípe.
Stárneš.

Jak to udělat, aby ráno pleť zářila a vypadala odpočatě?

Odmýváš včerejší zbytky řasenky, jdeš na kosmetiku, tak si musíš dát záležet, aby tě kosmetička nepomluvila. Kdyžtak se omluvíš, že je to jednorázové špatné odlíčení. Včera si toho měla moc.
Po kosmetice vypadáš skvěle. Pleť je nabobtnalá, jemná a zářivá. Jsi šťastná, že další týden budeš vypadat skvěle. Proč ale jen týden po kosmetice? Chceš vypadat skvěle stále. Jsi bohyně. Ty si to zasloužíš. Vracíš se zpět do salónu a ptáš se na DOMÁCÍ PÉČI, co udělat proto, aby si byla dalších třicet let mladá a bez vrásek.

Domácí péče je druhý nejdůležitější faktor v péči o pleť. Na prvním místě je správně zvolená kosmetika a produkt.

Dobrá kosmetička vám poradí, co na pleť použít. Řekne vám, jak se produkty správně používají, v jakém pořadí je nanášet.

Ráno nemám čas na 10 kroků domácí péče a večer se mi nechce

Rána jsou těžká pro všechny, kteří nechodí spát po večerníčku.
Jaký je ale rozdíl, jestli v koupelně budete o dvě minuty déle? Tolik totiž ranní péče zabere.

Důležitý krok je pleť opláchnout teplou vodou a ztonizovat nebo ji přejet odličovacím mlékem. Odstraníte tak maz, pot, prach a další nečistoty, které máte na polštáři. Odličovací mléko znovu odmyjete horkou vodou a obličej poklepem osušíte ručníkem. Do vlhké pleti nanesete sérum, pak denní krém. Odcházíte z koupelny. Pleť je stále vlhká a vláčná.

Večerní péče je v případě odličování make-upu  o pár minut delší, ale rozhodně za to stojí. Udělejte si z toho malý rituál, kdy jste v tento okamžik jen vy, sama pro sebe, bez povinností. Jak se správně odlíčit.)

Odlíčená pleť dýchá, na vlhkou pleť nanášíte sérum a krém. Přidáváte oční krém, který vmasírujete krouživými pohyby. Zavřete si u toho oči, prodýchejte se, uzemněte svoji energii, zklidněte se. Tenhle čas je váš. Je to pár minut, které věnujete svojí péči, svému budoucímu já, které nemusí řešit botox ani výplně kyselinou hyaluronovou.

Celý den jste sama a máte radši společnost?

Využijte toho, že se partner sprchuje, nebo ho přizvěte, ať si s vámi povídá, zatím co o sebe pečujete. Proberte, jaký jste měli den nebo co se vám povedlo dobrého. V posteli pak zbyde víc času na jiné věci. 🙂

Udělala jsi přesně, co ti kosmetička řekla. Udělala jsi něco pro sebe, jsi pyšná. Usmíváš se na svoje krásné já do zrcadla. Pleť netahá, neštípe. Září, a to je to, co si chtěla. Jdeš si lehnout s dobrým pocitem.

Další články na blogu

List

Domácí zimní péče

Při teplotě nižší než je osm stupňů celsia reaguje kůže zpomalením produkcí mazových žláz a pleť se zdá sušší. Tohoto pocitu si

Velký přehled peelingů

VELKÝ přehled PEELINGŮ

Rozlučte se s hrubou kůží a nechte pleť zářit! Léto se pomalu chýlí ke konci, experti v Janssen cosmetics vám vysvětlí vše o peelinzích

roušky

pleť po ROUŠCE

Zakrytí části obličeje rouškou nám z počátku přišlo úsměvné, sama jsem psala, že můj knírek bude konečně svobodný, ale nebyly to jen chloupky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *