Domácí zimní péče

List
Facebook
WhatsApp
Email
TISK

Při teplotě nižší než je osm stupňů celsia reaguje kůže zpomalením produkcí mazových žláz a pleť se zdá sušší.

Tohoto pocitu si všimnete hlavně, když přijdete z chladu do tepla. Pocit suchosti je způsobený zvyšující se ztrátou vlhkosti z povrchu pleti. Tento efekt je více citelný při silném větru.

Kůži můžete podpořit bohatší péčí s cennými rostlinnými oleji, které jsou podobné přirozené lipidové vrstvě kůže. Zimní péče musí být bohatá, někdy tučnější a zvlhčující. Lehké krémy na základě vody nejsou v zimě doporučovány.

DOPORUČUJI RICH RECOVERY CREAM

Olej z makadamiových ořechů a bambucké máslo jsou rostlinné lipidy, které kromě účinných látek používaných ve vysokých dávkách dělají zázraky i pro drsnou pokožku s nedostatkem lipidů. Sacharidový izomerát je přírodní zvlhčující látka na bázi přírodních cukrů, která váže vlhkost v horních vrstvách pokožky a působí jako magnet vlhkosti. Zlepšuje soudržnost buněk a tím posiluje přirozenou kožní bariéru, která chrání před další ztrátou vlhkosti. Palmitát vitaminu A stimuluje rychlost dělení buněk a tím podporuje obnovu pokožky.

Zejména pro zralou pleť nebo pleť, která potřebuje regeneraci.

BALANCING CREAM pro SMÍŠENOU, MASTÍCÍ SE pleť

Vyvažovací matující krém na smíšenou pleť. Obsahuje extrakt z rýžových otrub, které pleť provlhčí, houby fomes obsahující vitamín B a D, který má i protirakovinné, antibakteriální a antivirové účinky, červené mořské řasy, aloe-vera a nylonový pudr.

NEZAPOMEŇTE UV OCHRANU

Pamatujte také: I v měsících chudých na světlo by měla být pokožka účinně chráněna před UV zářením. Emulze Face Guard chrání pokožku a zpomaluje stárnutí pokožky vyvolané světlem. Vhodné pro aknózní pleť !

Vhodné i jako neviditelné rukavice, proti vysychání a pigmentaci rukou.

Další články na blogu

detox žena text

jarní Detox

Většinu zimy nás provází sušší vzduch, který může na naší pleti zanechat suché šupinky a nepříjemné pnutí. Je nutné vybírat přípravky s účinným

botox jehli mračivka vrásky

pokec o Botoxu

V roce 2023 jste se mě zatím nejčastěji ptaly na Botox. Co si o něm myslím a jak to vlastně funguje. Ty, které

BHA kyselina

BHA kyseliny (beta-hydroxykyseliny) jsou skvělé na mastnou pleť. Mezi nejznámější patří kyselina salycilová, která je jedinou zástupkyní této skupiny kyselin. Dokáže rozpouštět kožní maz

KATEGORIE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *