VELKÝ přehled PEELINGŮ

Velký přehled peelingů
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
TISK

Rozlučte se s hrubou kůží a nechte pleť zářit! Léto se pomalu chýlí ke konci, experti v Janssen cosmetics vám vysvětlí vše o peelinzích a jak přispívají k jemnější pleti.

Peelingy skutečně všestranné ?
Dodávají nádech života do unavené pleti. A právě na čas novému období. Peeling pomáhá pleti lépe dýchat, ta vypadá odpočatěji a při pravidelném použití se stává jemnější a čistší.  Ale buďte na pozoru! je tu pár věcí, na které si musíte dát pozor, když ho budete používat pravidelně. Nakonec, pleť je všeobecně citlivější.

Jak často se pleť obnovuje?

Běžně se kůže obnovuje každých 28 dní. Odumřelé buňky jsou nahrazeny novými. Nicméně, regenerace těla se s věkem prodlužuje, to znamená, že obnovení může trvat i padesát dní. Nesprávná péče nebo stres můžou zpomalit přirozený mechanismus i v mladém věku, proto se doporučuje dělat jemný peeling pravidelně.

Jak peeling funguje?

Pleťový peeling jemně odstraňuje přebytečnou kůži, čistí póry a stimuluje cirkulaci krve. Tím jak jsou odstraněny odumřelé buňky, pleť působí odpočatě a projasněně. Suchá, ztluštělá místa jsou pak jemná. V principu krystalky peelingu jemně obrousí kůži, tím se nastartují regenerační procesy a kůže začne produkovat nové buňky.

Proč začít teď a Kdy je nejlepší začít?

Změny v počasí, stres, kouření … Vše mění texturu pleti a s věkem se zpomaluje i metabolismus, který není spojený jen s rychlostí hubnutí. Následky jsou dehydratace, nepříjemné napětí kůže a zbarvení do šeda.

TIP

  1. Nepoužívejte ho před dovolenou. Odstraněním vrchní vrstvy kůže se stává pokožka citlivá na světlo. Snadněji se spálíte a můžete si vypěstovat pigmentové skvrny!

2. Raději peelingujte večer než ráno. Kůže může lehce zčervenat, proto je lepší ji nechat přes noc odpočinout.

Jak aplikuji peeling?

Před aplikací pleť odličte, umyjte vodou.
Vmasírujte peeling krouživými pohyby od středu ven a nahoru. Enzymatické peelingy potřebují běžně 8 minut působit, nechte je proto na pleti déle. Mechanické (abrazivní) můžete po pár vteřinách smýt. Oba dva odmýváme teplou, ale ne horkou vodou. Nepoužívejte na pleť žádné další mýdlo, nebo čistící gel.

Jak pečovat o pleť po aplikaci?

Důležitá péče před, tak i po peelingu. Aplikujte do pleti aktivní látky v podobě bohatého krému nebo hydratačního séra. Nejlepší kombinaci udělá ale hydratační, kaviárová ampule a následné nanesení krému. Kdo si chce více dopřát, doporučuji použít masku vhodnou pro váš typ pleti. S výběrem vám pomůžeme v salónu.

Vyrovná se tělový peeling tomu na obličej?

Rozhodně ne! Tělové peelingy bývají hrubší, proto je nikdy nepoužívejte na pleť! Naopak mechanické peelingy na pleť bývají z gumovníku, proto třeba na zarostlé chloupky na nohou nepomůžou tolik, jako staré dobré broskvové jádro.

Jaké peelingy tedy rozlišujeme?

Mechanický: Odumřelé buňky odstraňují zakulacené tvrdé částečky. Běžně z broskvového nebo višňového jádra, jemnější pak z gumovníku. Vhodné pro všechny typy pleti.

Enzymatický peeling: Enzymy částečně získáváme z rostlin, ty odstraňují proteinové sloučeniny, které drží buňky pohromadě. Tento peeling doporučujeme pro citlivou pleť i na domácí ošetření.

Chemický peeling: Kyseliny přírodního původu, u Janssen cosmetics přímo ovocné kyselinky. Účinek závisí na hodnotě PH a individuální koncentraci. Vyšší koncentrace od 20 % a nižší hodnoty Ph by měly provádět pouze dermatologové nebo speciálně vyškolené kosmetičky.

! pleť po tomto druhu peelingu minutu štipká a rudne !

Kdy je ideální doba zajít na ovocný peeling?

V principu čím studenější období, tím ideálnější. Začínáme s ošetřením v listopadu a končíme v únoru. Důležité je ale vyhýbat se slunci a mít každý den na pleti opalovací krém.

Mechanický peeling na pleť

Další články na blogu

List

Domácí zimní péče

Při teplotě nižší než je osm stupňů celsia reaguje kůže zpomalením produkcí mazových žláz a pleť se zdá sušší. Tohoto pocitu si

roušky

pleť po ROUŠCE

Zakrytí části obličeje rouškou nám z počátku přišlo úsměvné, sama jsem psala, že můj knírek bude konečně svobodný, ale nebyly to jen chloupky

KATEGORIE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *