Velký průvodce odličovači Janssen a jak se správně odlíčit

Velký průvodce odličovači Janssen
Facebook
WhatsApp
Email
TISK

Na trhu je už milión produktů na odlíčení. Hodně značek na nás útočí v podobě reklam, ať je to v televizní přestávce, na sociálních sítích nebo uprostřed přehrávaného videa. Nutí nám jejich produkty, opakují informace, jak jsou blahodárné a nejlepší na trhu. Dokonce 9 z 10 žen je doporučuje. Nicméně už neporadí, pro který typ pleti jsou vhodné, nepřiznají, že hydratační odličovací krém má v sobě složku, která pleť naopak vysušuje. Proč by to přiznávali, když pleť pokryjí přidaným olejem, který na ní vytvoří hebký jemný film, protože to je jediné, co lidi přitahuje. Hebká, rádoby hydratovaná kůže.

Než vám ale představím typy odličovačů, zaměřme se na tyto pojmy:

Suchá pleť: Je pleť bez vody! Je dehydrovaná, může být našedlá, plná mikro vrásek a můžou se tvořit šupinky mrtvé kůže. Na tomto typu pleti může být akné v podobě černých teček (komedonů) nebo zánětlivých pupínků s bílou hlavičkou.

Mastná pleť: Mazová žláza tvoří víc, než bychom chtěli. Pleť se leskne a černé tečky a pupínky nejsou jen v T zóně, ale po celém obličeji a krku.

Normální – smíšená pleť: Černé tečky na nose a pár pupínků, tvořících se hlavně při stresovém vypětí a při menstruaci kolem čelistí a v T zóně. Produkt, který sedne kamarádce s podobnou pletí nemusí sednou i vám! Je důležité svojí kůži respektovat a nechat si doporučit produkt kosmetičkou, která se o vás stará.

Jaké existují varianty?

Janssen vytvořil produkty pro všechny tipy pleti a věkové kategorie.

Podle věku se ale tolik neřídíme, hlavně u starších dam, protože není padesátka jako padesátka.

MLÉKO: Čistící mléko je vhodné pro suchou, unavenou pleť, která má sklon šupinatět. Obsahuje tuky, proto není vhodné pro mastnou pleť. Dobře s ním odstraníte makeup, ale nenarušíte přirozeně kyselé pH pleti.

Mild Creamy Cleanser

GEL: Vhodné pro normální-smíšenou až aknózní pleť. Správný produkt rozpouští kožní maz a zabraňuje nadměrnému množení bakterií. Nevysušuje!

Clarifying Cleansing Gel

Pudr: Forma prášku, která po smíchání s vodou vytvoří kaši – krémovou pěnu. Vhodný pro více aknózní pleť.
Pozor! – není vhodný k odstranění ani zbytku make upu.

Pěna: Pro všechny tipy pleti. Osvěžuje a odstraňuje přebytky mazu i makeup. Vhodná na léto. ( POZOR! Pokud zvolíte pěnu od jiné značky, dbejte na to, aby bublinky z pěny neměly barevný odlesk!)

Oční odličovač: Jemný chladivý gel je vhodný i pro uživatele čoček. Nemastí, odstraňuje i rtěnku. Vhodný pro všechny typi pleti.

Tip: Gel naneste na prsty a jemně vmasírujte dokud nesundáte poslední zbytky řasenky. Vlhkým tamponkem odstraňte přebytky a dle potřeby zopakujte. Pozor! Na oční okolí se nikdy netlačí a kůže se „netahá“.

Oční odličovač

Postup odlíčení + rada, jak ušetřit

Ráda používám k odlíčení tamponky z Lidlu. Jsou balvněné, příjemné a relativně levné.
Tampók si vždy namočím vodou, vyždímu a pak na něj nanesu produkt. Má to jediný důvod. Voda obsažená v bavlně zamezí produktu, aby se vpíjel a tak vám zůstane víc materiálu na využití. Na jeden tamponek nanesu jednu až dve pumpičky produktu a půlku otřu do čistého, ale opět vlhkého tamponku.

Pleť odličuji pohyby od středu obličeje ven a od spoda krku nahoru k čelisti. Vyhnu se tak zbytečnému tahání kůže a předčasnému stárnutí. Nezapoměňte na oblast kolem uší, krku a dekoltu – tyto partie stárnou stejně rychle jako obličej.

Kdo se rád odličuje ve sprše rukama, rozhodně může, ale doporučuji vždy tamponek použít k následnému stoprocentímu dočištění.

Oči v případě času odličuji produktem nanešeným na prstech  jemným mnutím, kroužením. Když čas není, opět kouzlí tamponky.

DŮLEŽITÉ JE ODLÍČIT OBLIČEJ DO ÚPLNÉ ČISTOTY!! Pokud na špatně odlíčený obličej nanesete krém, vmačkáváte jakokdyby nečistoty hlouběji a pleť bude stárnout rychleji a bude mít sklon tvořit pupínky!

Odlíčenou pleť VŽDY opláchneme teplou vodou, ztonizujeme!  Pak můžeme aplikovat sérum a krém.

Nezapomeňte – čištění je první co uděláte ráno a poslední co večer 🙂

Další články na blogu

retinol lift dóza krém

Retinol Lift proti vráskám a akné

Naše tělo vytváří vitamin A přirozeně a je nezbytný pro zdravý vývoj buněk. Vlastně lokální aplikace tohoto vitaminu prokázala, že udržuje celistvost

detox žena text

jarní Detox

Většinu zimy nás provází sušší vzduch, který může na naší pleti zanechat suché šupinky a nepříjemné pnutí. Je nutné vybírat přípravky s účinným

botox jehli mračivka vrásky

pokec o Botoxu

V roce 2023 jste se mě zatím nejčastěji ptaly na Botox. Co si o něm myslím a jak to vlastně funguje. Ty, které

KATEGORIE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *